Wielki Finał Konkursu Optifuel


  Pozostałe aktualności


     5 października 2012 r. zwycięzcy regionalnych eliminacji konkursu spotkali się w wielkim finale, który został rozegrany na płycie dawnego lotniska wojskowego w Bednarach k. Poznania.

     Konkurs jazdy ekonomicznej prowadzony był z wykorzystaniem dwóch zestawów obciążonych 22 tonami ładunku. Każdy z kierowców musiał pokonać trasę konkursową dwiema Magnumkami- czarną z manualną skrzynią biegów i białą ze skrzynią automatyczną.

     Na lotnisku ustawiona została trasa, która miała długość 11,4 km i zawierała kilka prostych odcinków, które kończyły się kombinacjami trudnych zakrętów i rondem. Poza umiejętnością ekonomicznej jazdy, należało przejazd wykonać w możliwie najkrótszym czasie. Poziom rywalizacji z roku na rok jest coraz wyższy.

     Po zaciętej walce pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Ekonomicznej Jazdy Renault Trucks zdobył klient Naszej firmy: Pan Zenon Korsak ze Zgorzelca (firma Kortrans). Drugi był Michał Walentynowicz z Olsztyna (Waśniewski), a trzeci Estończyk, Kristian Kraag (Tallept Auto).

     Zwycięzcy podczas gali, która odbyła się w poznańskim hotelu IBB Andersia odebrali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Renault Trucks Polska oraz firm partnerów konkursu – firmy Michelin - producenta energooszczędnych opon X Energy Savergreen, w które wyposażone były Renault Magnum, producenta olejów Total, Renault Trucks Financial Services oraz producenta naczep, przyczep i zabudów Zasław.

     19 października 2012 r. rozpoczyna się Ogólnoeuropejski Finał Konkursu Optifuel w Sewilli w Hiszpanii. Liczymy na to, że Nasz Klient Pan Zenon Korsak zajmie wysoką pozycję. Trzymamy kciuki!!!


Dodano: 18 październik 2012