Profil firmy

          Firma Retos Czapka Spółka Jawna, której właścicielami są Państwo Emilia i Marian Czapka od początku swego istnienia jest silnie związana z marką Renault Trucks. Stawiamy sobie za cel nawiązywanie i utrzymywanie długotrwałej współpracy z klientami branży transportowej w zakresie kompleksowej obsługi taboru samochodowego.

Dogodna lokalizacja firmy przy drodze krajowej nr 1 Gdańsk - Cieszyn i bliskość granicy czeskiej, sprawiły ze Renault Trucks Polska Sp. z o.o., przyznał firmie w maju 1998 roku koncesje na prowadzenie usług serwisowych, poszerzoną o sprzedaż samochodów tej marki w styczniu 1999 roku.W maju 1999 roku na mocy podpisanych umów z czeskim producentem naczep i przyczep Panav, Regionalne Centrum Obsługi Taboru Samochodowego stało się generalnym importerem produktów tej marki na Polskę. Wielka premiera odbyła się na Międzynarodowych Targach Poznańskich Motor Show 1999.

Jako autoryzowany serwis samochodów Renault Trucks firma zakupiła nowoczesne samochody serwisowe. Samochody te zostały włączone w system Renault Serwis 24, udzielające pomocy samochodom uszkodzonym w drodze przez cała dobę. W zakres tych działań wchodzi samochód do holowania, świadczący swoje usługi również poza granicami naszego kraju. Większość napraw dokonywana jest w nowoczesnym warsztacie samochodowym wyposażonym w 5 stanowisk naprawczych. W firmie wykonywane są wszelakiego typu naprawy od blacharskich, poprzez lakiernicze na mechanicznych kończąc, przez wyspecjalizowaną kadrę pracowników. Zapas materiałowy znajdujący się w firmie oraz ciągła łączność z głównym magazynem części samochodowych Renault Trucks pozwalają skrócić czas naprawy do minimum zapewniając mobilność naszym klientom.

Zadaniem działu handlowego jest sprzedaż nowych i używanych samochodów ciężarowych marki Renault Trucks optymalnie dopasowanych do potrzeb klienta.

Ciągłe poszerzanie zakresu działalności doprowadziło do utworzenia nowoczesnej dwustanowiskowej rolkowej myjni samochodowej dla samochodów osobowych i ciężarowych.

W czerwcu 2001 roku firma Retos uruchomiła Okręgową Stację Kontroli Pojazdów, która świadczy usługi w zakresie badań technicznych wszystkich rodzajów pojazdów osobowych, ciężarowych i dostawczych także z instalacjami gazowymi, autobusów, motocykli, motorowerów oraz pojazdów przewożących materiały niebezpieczne.

W roku 2004 uruchomiono serwis tachografów analogowych, który w styczniu 2007 roku rozszerzył zakres usług o kalibrację i wzorcowanie tachografów cyfrowych. W 2007 r. uruchomiliśmy również serwis ogumienia we współpracy z Michelin Polska.

Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu w użytkowaniu i naprawach zabudów typu autotransporter w 2008 r Retos otrzymał autoryzację na wykonywanie wszelkich napraw specjalistycznych zabudów do przewozu samochodów osobowych i ciężarowych marki LOHR, a w 2013 r uzyskaliśmy autoryzację ROLFO.

Pragnąc zapewnić naszym klientom kompleksową obsługę nie tylko samochodów ciężarowych ale również naczep i przyczep uzyskaliśmy w 2014 r, Autoryzację serwisową na obsługi i naprawy pojazdów marek WIELTON i FLIEGL, dzięki czemu zakres naszych usług uległ znaczącemu rozszerzeniu.

Nie zapominamy także o kierowcach, dla których na terenie naszej firmy uruchomiliśmy Truck Bar oferujący podróżnym i nie tylko możliwość spożycia ciepłego posiłku. Ponadto na serwisie RETOS jest wyodrębnione miejsce do odpoczynku, gdzie oczekujący na naprawę mogą skorzystać z darmowego WIFI lub z TV oraz z automatu z napojami i kawą.

Serdecznie zapraszamy.