CX/03 - zaawansowana aerodynamika, mniejsze zużycie paliwa


  Pozostałe aktualności


      W ramach targów IAA w Hanowerze, Renault Trucks prezentuje przemysłowy projekt badawczy realizowany w oparciu o duży pojazd ciężarowy ukierunkowany w całości na ideę oszczędności zużycia paliwa.


W tym pojeździe, który w perspektywie czasu ma zapewnić producentowi zajęcie nowego przyczółka w obszarze badań związanych z oszczędnością paliwa, połączono szlachetne materiały, zaawansowaną aerodynamikę i innowacyjne technologie.

„Praca realizowana w ramach CX/03 jest typowym przemysłowym projektem badawczym a nie projektem związanym z poszukiwaniem stylu” – zastrzega Hervé Bertrand, dyrektor projektów Renault Trucks. Ten pojazd wpisuje się w linię poprzednich prac badawczych producenta prowadzonych w tej dziedzinie takich, jak Optifuel Lab. „Jego zadaniem jest stworzenie podstaw dla Renault Trucks w dziedzinie oszczędności zużycia paliwa” – kontynuuje Hervé Bertrand – „i w perspektywie czasu umożliwienie firmie zdobycia przyczółka dla przyszłych badań”. Z tego powodu każdy podzespół pojazdu pełni dokładnie określoną funkcję, która jest głównie podyktowana aerodynamiką i skutecznością. Więcej szczegółów

Dodano: 22 październik 2012