RENAULT TRUCKS T HICH NAGRODZONE W NIEMCZECH ZA WZORNICTWO


  Pozostałe aktualności9 lutego 2018, w ramach targów International Ambiente, we Frankfurcie, Niemiecka Rada Wzornictwa (German Design Council) nagrodziła Renault Trucks w kategorii Transport za specjalną edycję T High Edition. Nagroda przyznana w uznaniu dla walorów estetycznych serii specjalnej, która podkreśla ekspresywny design Renault Trucks T, pojazdu flagowego producenta w transporcie dalekobieżnym.


Renault Trucks T to kultowy pojazd, którego design charakteryzują trzy elementy: kabina w formie trapezu, nachylenie przedniej szyby pod kątem 12° i trapezowa krata wlotu powietrza, budząca skojarzenia z symbolem Pi. Nietypowa stylistyka edycji specjalnej T High Edition została podkreślona czarnym malowaniem, aluminiowymi łączeniami, karbowanym wykończeniem i czerwonymi subtelnymi liniami, które podkreślają klamki, również czerwone.

Hervé Bertrand, dyrektor ds. design Renault Trucks zdradził: « Czuję ogromną dumę z otrzymania tej nagrody. Renault Trucks T to pojazd o nowoczesnej stylistyce, który oferuje maksymalny komfort. Nowoczesna stylistyka budziła na początku obawy, ale dziś została doceniona dzięki tej nagrodzie”


Edycja specjalna Renault Trucks T High Edition zaprezentowana po raz pierwszy w Niemczech na Targach IAA w 2016 roku, została doceniona przez młodych kierowców w 2017 roku zajmując drugie miejsce w konkursie "Young Professionals Truck Award 2017". Nagroda Niemieckiej Rady Wzornictwa docenia innowacyjność produktów i projektów w zakresie niemieckiego i międzynarodowego designu, uznając też ich producentów i designerów. Zwycięzców wyłania 43-osobowe jury międzynarodowych ekspertów. Nagroda German Design Award jest przyznawana przez Niemiecką Radę Wzornictwa, fundację stworzona w 1953 roku, z inicjatywy Bundestagu.

Więcej informacji: www.renault-trucks.pl

Dodano: 15 luty 2018